Weby - Sites

Potřeba prezentovat na Internetu svou firmu, instituci či organizaci je již dávno minulostí. Dnes se běžně setkáváme s osobními stránkami známých i neznámých osobností, více či méně rozsáhlých projektů či dokonce jednoúčelových aktivit. Z toho vyplývá, že ne vždy je vhodným modelem poskytování nejnovějších aktualit, ale informací, které se v čase příliš nemění. 
Právě služba Google Sites je sestavena tak, aby uspokojila potřebu snadno, rychle a účelně udržovat webové stránky s určitým zaměřením. Přitom registrovaný uživatel nemá k dispozici pouze jeden web, může si jich založit libovolné množství. Změníte-li tedy myšlení od způsobu tvorby webových stránek jako jednoho webového sídla směrem k většímu počtu webů, pak můžete oddělit své osobní stránky od projektu, na kterém pracujete či poskytování jiných užitečných dat (například výukové materiály). 
Přitom je nezbytné připomenout, že Google Sites velice dobře spolupracuje s dalšími službami (připomeneme především Dokumenty, Kalendář, Fotogalerie, Videotéka). Díky tomu nemusíte některé věci dělat dvakrát (třikrát ...).

A jeden příklad za všechny - tento web využívá službu Google Sites.
Zobrazuje se 3 položek
NázevTyp
Řadit 
 
Řadit 
 
NázevTyp
Používáme diskuse, blogy a weby Úkoly 
Používáme Google Sites Zápisový list 
Google weby Výklad 
Zobrazuje se 3 položek